17 Aralık 2014 Çarşamba

SEYYAH 'IN GÖZÜNDEN MUŞ MANZARALARIİNSAN OĞLU KUŞ MİSALİ DERLER YA HAKİKATEN ÇOK DOĞRU BU SENE BENDE AYNEN BİR KUŞ MİSALİ BİR GÜN BİR YERDE BAŞKA GÜN BAŞKA YERDE GEZİP DURDUM. BU SEFERDE HİÇ BEKLEMEZKEN YOLUM MUŞ'A DÜŞTÜ
SESİNİZİ DUYAR GİBİYİM MUŞ TA NEREDEN ÇIKTI? ASLINA BAKARSANIZ MUŞ İNSANIN AKLINA GEZMEK İÇİN İLK GELEN YERLERDEN DEĞİL BU AÇIDAN HAKLISINIZ.BELKİDE BİR ÇOĞUNUZ (BURASI MUŞ TUR YOLU YOKUŞTUR GİDEN GELMİYOR ACEP NE İŞTİR ) TÜRKÜSÜNDE ADI GEÇİNCE HATIRLARIZ BU ŞEHRİ EN AZINDAN ŞAHSIM ADINA BEN ÖYLEYDİM. TAKİ BU GÜZEL BELDEYE GELENE KADAR.HATTA VE HATTA BURAYA GELECEĞİM BELLİ OLUNCA GİDEYİM BAKAYIM HAKİKATEN YOLLARI YOKUŞ MU DİYE NÜKTE DE YAPTIM ARKADAŞLARA.NEYSE EFENDİM BU KADAR GİRİŞ YETER ARTIK TANITMAYA BAŞLAYALIM BU GÜZEL ŞEHRİMİZİMURAT IRMAĞI KÖPRÜSÜ 1977 YAPILMIŞ OLUP MUŞ_VARTO YOLU ÜZERİNDE.12 GÖZLÜ OLUP 143 METRE UZUNLUĞU VAR. DAHA ÖNCE BU KÖPRÜ MUŞ  ERZURUM YOLU OLARAK KULLANILIYORMUŞ. ŞU AN TAŞIT TRAFİĞİNE KAPALI. NEHRİN İKİ TARAFINDA DA DA MESİRE YERLERİ VAR. AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI SON HIZ DEVAM EDİYOR


MANZARA SÜPER SUYUN SESİ İNSANI DİNLENDİRİYOR. HELE ORADA İÇTİĞİM ÇAYIN TADI DA BAMBAŞKA. BU ARADA ALDIĞIM BİR BİLGİ İSE MUŞ LU HANIMLAR ÇAYI MUHAKKAK LİMON LA İÇERLERMİŞ. VE ÇAYIN YANINDA KURU YEMİŞ KURU MEYVE EKSİK OLMAZMIŞ. ANLAYACAĞINIZ KEYİFLERİNE DÜŞKÜNLER.BURASI İŞTE  YOLU YOKUŞ TUR DENİLEN ESKİ YERLEŞİM YERİNDEN YENİ ŞEHRE BAKTIĞIMIZ NOKTA.
ESKİ YERLEŞİM YERİNDEN GERİYE HİÇ BİR ŞEY KALMAMIŞ DESEK ABARTMIŞ SAYILMAYIZ


ASLANLI HAN DAN GERIYE SADECE BU ASLAN KALMIŞ. ŞİMDİ VALİ KONAĞI NİN BAHÇESİNDEMUŞUN LALE Sİ ÇOK MEŞHUR OLDUĞU GİBİ ÜZÜM'Ü DE ÇOK MEŞHUR.  HAL BÖYLE OLUNCA PESTİL CEVİZ Lİ SUCUK ÇEŞİTLERİ DE ÇOK FAZLA. VE VE ÇOK DA LEZZETLİ .
BU GÜNLÜK MUŞ TAN HABERLER BU KADAR.
SEYYAHİ İZLEMEYE DEVAM EDİN

5 yorum:

 1. Merhaba,
  Blogumda kitap çekilişim var katılımınızı beklerim
  http://ilknur--akpinar.blogspot.com.tr/2014/12/dolu-dolu-cekilis.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İNŞALLAH KATILMAK İSTERİM
   GEZMELERDEN FIRSAT BULABİLİRSEM

   Sil
 2. oleeeey seni görmek ne güzeeeel. insanoğlu değil sen kuş misalisin yaaaaa gezentiiiii :)

  YanıtlaSil
 3. tabii kii devam et yaaa. bisüre yoktun ya bazı arkadaşlar unutmuştur seni. e büssürü arkadaş da gitti kayboldu. ama hep yeniler geliyor. ben sana getiririm ki yine çok arkadaş. tamam mııııı :))) bi de altta baksana, izleyiciler gadgetı düzeltsene. gugıla "kavanozdaki beyin" yaz bak, sessiz gemi arkadaşımız. onun ocak şubat aylarından birinde "izleyiciler gadgetı nasıl düzeltilir yazmıştı. çok kolay bi dakkada düzeltirsin yaaa :)

  YanıtlaSil
 4. muşta bi kuş haaa he hee :)

  YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu