28 Eylül 2014 Pazar

GEZİ YAZISI DEVAM                           SLOVAKYA-BRATİSLAVAEski Çekoslavakya’nın bir parçası olan Slovakya’nın başkenti Bratislava, hem Macaristan’a hem de Avusturya’ya sınırı olan bir şehir.Viyana’ya uzaklığı yaklaşık 70 km.
Otobüsümüz ün bizi bıraktığı meydandan çok güzel ağaçlıklı bir yolla karşılaştık.Oturma yerleri salıncaklar çok güzel bir ortamdı.Tabi yine dondurmacılar .Az kalsın unutuyordum bir de çok orjinal resim sergisi vardı bu iki tarafı ağaçlar olan sokakta.Bratislava çok büyük bir şehir değil normal şartlarda bir gün yeter galiba gezmeye biz yine zaman kısıtlamasından dolayı bu süreyi 2 saate kadar indirdik.
                   Dar sokaklardan geçip genişçe bir meyda geldik

                                                            Hlavne Meydanı 


                                   Çok sevimli bir şehir burası.


Bratislava deyince akla sokak heykelleri geliyormuş gitmeden önce yaptığım araştırmaya göre. Buraya kadar gelmişken bu şapkalı gülümseyen heykel ile selfie yapmasam olmazdı doğrusu.


Bu rögar kapağından poz veren ise CUMİL arkasındaki ise bizim oymak başımız :))  Eeeee bu kadar gezdikten sonra kendimize ödül olarak dondurma alıp geldiğimiz yoldan otobüse geri dönüyoruz.Yanımdaki güzellik ise gelin kızımızın kız kardeşi. Benim şeker parem :))


YARIN MACERİSTANDA BULUŞMAK ÜZERE ŞİMDİLİK HOŞÇAKALIN

1 yorum:

  1. Sengül ablacığım fotoğraflar şahane :)
    Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim bu şal bağlama modeli sana çoookkkk yakışmış maşallah :)

    YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu