24 Haziran 2014 Salı

BEN GELDİİİİİİİİM
BEN GELDİM. EVET GELMEM BİRAZ ZAMAN ALDI. YOĞUN KERMES ÇALIŞMALARI,BAĞZI RAHATSIZLIKLAR,SEYEHATLER,BİLGİSAYARIMIN ÇÖKMESİ DERKEN UZUN ZAMAN OLDU SİZLERDEN AYRILALI.

İNSTEGRAM AYNI İŞİ GÖRÜYOR ZANNEDİYORDUM AMA BU GÜN BİLGİSAYARIMIN BAŞINA GEÇTİĞİM ZAMAN BLOGUMU YAZMAYI SİZLERİ NE KADAR ÖZLEDİĞİMİ BİR KAT DAHA ANLAMIŞ OLDUM.YAZMAK FARKLI. BU ARADA YAZACAKLARIM PAYLAŞACAKLARIMDA ÇOK BİRİKTİ  HALİYLE

BU AYIN İLK KİTABI ZEYTİNDAĞI .ASLINA BAKARSANIZ BİR ÇOK KİTAP OKUDUM AMA ONLARA GERİ DÖNMEYECEĞİM.,

                       ZEYTİNDAĞI

Zeytındağı, İnsanın kanını donduran tarihi bir süreci, "bir imparatorluğun çöküşünü" o zamana göre en duru Türkçeyle karşımıza getiriyor. Kitapta Mehmetçiğin Yemen'de, Aden'de, Kanal'da, Gazze'de, Arap Çölleri'nde nasıi kırıldığını, yenilgiden sonra bir vagon dolusu "mecidiye altınını" bile nasıl bıraktığımızı hayretler İçerisinde okuyacaksınız.

Cemal Paşa'nın emir subayı olarak, o günlerde en yakınında olan Falih Rıfkı, Zeytindağı kitabıyla tarihimize bir ibret belgesi bırakırken, her biri bir destan olabilecek, askerlerin günlükleri ve adeta kumar masasında kaybedilen Ahmetlerin, Mehmetlerin hikayeleri tüylerinizi ürpertecek.

"Bu kitabı okumak âdeta bir borçtur ve bir vazifedir."
Behçet Kemal Çağlar

"...Falih Rıfkı'nın son eseri Zeytindağı. Cumhuriyet devri edebiyatının en büyük hâdiselerinden birini teşkil etti. Falih Rıfkı'nın bize hatırlattığı devir, Türk milletinin geçirdiği ve geçirebileceği felâket devirlerinin en lacialısı, en dehşetlisi ve ruha en çok bezginlik verenidir. Eğer, muharririn keskin ve yüksek zekâsı bu devir üstüne berrak bir aydınlık gibi aksetmemiş olsaydı, biz ona doğru başımızı çevirip tekrar bakmak arzu ve cesaretini kendimizde bulamıyacaktık."
Yakup Kadri Karaosmanoğlu

"...Zeytindağı 'nı seve seve okudum. Zaten başladıktan sonra bırakmak kabil değil. Bence bu yeni kitabında Falih Rıfkı'nın üslûbu, öbür kitaplarından daha göz kamaştırıcıdır ve zannedersem en güzel haline vâsıl olmuştur. Zeytindağı. bugünkü Türkçe ile ne kadar kuvvetli anlatım yapılabileceğine sağlam bir delildir."
NurullahAlaç

BEN BAŞLADIM OKUMAYA BİTMEK ÜZERE.HEPİNİZE HAYIRLI GECELER DİLİYORUM

11 yorum:

 1. heeeeeeey hoşgeldiiin :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tesekkürler. bu sefer gelmem biraz uzun sürdü ama nihayet geldim

   Sil
 2. Hoş geldiniz. Zeytinyağını uzun zamandır okumayı düşünüyorum ama eyleme döküpde başlayamadım. Babamın vardı, beğenmediği için birisine vermiş :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. doğrusunu istersen bende beğenip beğenmemekde kararsızım
   şu an yarısına geldim bazı yerlerini bende beğenmedim ama yinede bitireceğim
   teşekkürler yorumuna iyi akşamalr

   Sil
 3. En sonunda!!!!! :) Gec olsun, guc olmasin demisler. Geldin ya, bosver gerisini, hosgeldiiinnnn

  YanıtlaSil
 4. Hoş geldin seyyahım sefa getirdin. özlemişiz o yoğun, heyecanlı günlerini. Anlat bakalım neler yaptın:))

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar, hoş geldiniz.

  Ramazan-ı şerifinizin hayırlı ve mübarek olmasını dilemekle birlikte bu kıymetli ayda O'nun rızasına uygun hareketler yapabilmeyi cümlemize ihsan etmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu