12 Aralık 2013 Perşembe

SEYYAH'TAN ORTAYA KARIŞIK (İZMİR,KİTAPLAR,VS VS)


İZMİR  SEYAHATİ


ASLINA BAKARSANIZ İZMİR BENİ BİRAZ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI.SAKIN İZMİRLİLER BANA KIZMASIN KEMERALTI,  SAAT KULESİ BAŞKADA ÇOK GEZECEK YER YOK.25 SENEÖNCE GİTMİŞTİM NEREDEYSE DEĞİŞEN HİÇ BİR ŞEY YOK.
AMA HAVAALANINI ÇOK BEĞENDİM. ÖZELLİK LE BU BOTONİK BAHÇEYİ.AZ KALSIN UNUTUYORDUM BU ARADA BALÇOVADA LAVANTA HOBİ EVİNİN SAHİBİ ÇİĞDEM HANIMLA TANIŞMA FIRSATIM OLDU.KENDİSİNİ FACE DEN TAKİP EDİYORDUM ZİYARETİNE GİTTİM.ÇOK TATLI ,GÜLER YÜZLÜ ÇİĞDEM HANIM .MEKANDA BİR O KADAR GÜZEL VE FERAH. İZMİR BALÇOVA'DA OLUP DA HALA GİTMEYEN VARSA BENCE BU GÜZEL HOBİ EVİNE GİTSİNLER MUHAKKAKYALNIZ HEYECANDAN MEKANIN RESİMLERİNİ ÇEKMEYİ UNUTMUŞUM .BU KADARI İLE İDARE EDİN ARTIK . İKİ ARKADAŞ GÜZEL BİR EKİP OLUŞTURMUŞLAR
BİRİ HARDENGER USTASI DİĞERİ  PATCHWORK. BEN Mİ? BEN İKİSİNİ DE ÇOK SEVİYORUM. 


KİTAPLAR

BU ARA  KİTAP YÖNÜNDEN ZENGİN BİR DÖNEM GEÇİRİYORUM. BİRİ BİTİYOR BİRİ BAŞLIYOR YENİ ALINANLAR  VE DERS KİTAPLARIM.


ÖNCELİKLE BİTEN KİTAPLARDAN BAŞLAYAYIM..
Aşkın Secdesi 

"Sevgiliyle vuslatı göklerde arama! 
Bilirsen, alnını koyduğun yerdedir O..."
İrfani bir anlatımla yine tarih, insan, kutsal ve edebiyat iç içe...

Yüz binlerce okurun gönüllerinde taht kuran seri, üçlemenin son romanıyla Hüseynî aşkın şahitlerini Kerbelâdaki büyük buluşmaya çağırıyor. 

Yanıyor ve koşuyordu Hüseyine doğru.
Kırk günün, kırk yılın değil asırların hasret abidesiydi o. 
Bir yanında Dedesi vardı; Dedelerin En Güzeli...
Bir yanı Kevserdi; Anneler Annesi...
Nice yollardan Şehitler Sultanının başucuna değin gelmişken sonunda beli mi kırılmıştı? Hüseyinin kabrini izlerken iki büklümdü gayrı. Kırk gündür saraylar, ordular titreten azamet dolu kadın gitmiş. Tüm hüznünü en nazlısıyla paylaşmak isteyen mahzun bir nefes gelivermişti. 

"Ey Babam Oğlu, dinle beni!.." diyordu: "Âhıma yol verip ağlasaydım; gökten yağmur misali yıldız inerdi. Yusufa zindan kuyular gözyaşlarımla dolardı. Ama mazlum gönüller titremesin diye bir dem bile ağlamadım Can Hüseyin...

...Ey Dedem Oğlu, Rahmet Evinin Gülü!.. Düldülden inip Buraka binen sen değil misin? Bilsem ki, sen ölüsün; billahi düşmem derdine. Neredesin gözlerin nûr vesilesi, nerede?.."

Ölüdür her insan; tâ ki kendinden doğana değin... 

(Tanıtım Bülteninden)
EŞ ZAMANLI OLARAK BİTEN KİTABIM.
BUNLAR BENİM ÇEREZLİK DEDİĞİM KİTAPLAR. FESTİGAN İSE  SABUN KÖPÜĞÜ DİYOR . ASLINA BAKARSANIZ BU DAHA ÇOK UYUYOR.OKUDUĞUNUZ AN KEYİF VEREN SONRA GERİYE BİR ŞEY KALMAYAN
En iyi intikam yaşamaktır...

yaşamlarında yeni bir dönemece giren, üç nesilden üç farklı kadının, duygu kokan hikâyeleri...

Kaderin size gülmediğini düşünüyorsanız, birilerinden yardım beklemek yerine iç sesinizi dinlemenin vakti gelmiş demektir. Bu konuda hâlâ şüpheleriniz varsa, her şeyi geride bırakıp uzun bir yolculuğa çıkan üç nesilden üç farklı kadının ilham veren hikâyelerine kulak verin.

Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim, gönüllerde özel bir yeri olan ilk aşkları, tebessümle hatırlanan ilişkileri ve gençliğin saflığa bürünmüş heyecanlarını, kısaca hayatın desenini yüreklere işleyen bir roman.

En iyi intikam yaşamaktır...

"Yıllardır çoksatanlar listelerinden inmeyen Debbie Macomber, seriye yüreklerinizi ısıtacak bir kitap daha ekliyor."
-Publishers Weekly-

"Harika karakterlerden oluşan Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim kitabının sonunu tahmin ettiğinizi sanabilirsiniz. Fakat romanı bitirdiğinizde yanıldığınızı göreceksiniz. Macomber işini biliyor, 
her zamanki gibi."
-Woman's Day-

"Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim, sorularına cevap arayan üç kadının muhteşem hikâyesi. Macomber'dan beklediğimiz mizah ve romantizm bu kitapta oldukça baskın, hem de ilginç bir yolculuk eşliğinde..."
-Lesa's Book Critiques-

(Tanıtım Bülteninden)

                                                 GELELİM YENİ ALINANLARA TARİH BOYUNCA BİR SÜRÜ SİYER KİTABI YAZILMIŞ. 

(Hz. Muhammed (s.a.s)'in hayat hikâyesi:
"Siyer", Arapça "sîre" sözcüğünün çoğulu olup Peygamber (s.a.s)'in hayatını (hal tercümesini) anlatmak için kullanılır. )
717 DEN 2013 YILINA GELENE KADAR YAZILAN SİYER KİTAPLARINDAN DÖRT TANESİ DÜNYACA EN İYİ SİYER KİTABI OLARAK KABUL EDİLMİŞ.
1-İBNİHİŞAM
2-DIMEŞKİ
3-HALEBİ
4-MARTİN LİNGS


Hz. Muhammed'in Hayatı çağdaş bir 'siret'tir. Çağdaş müslüman yazarın taşıması gereken sorumluluk bilinciyle kaleme alınan bu değerli eser, köklü bir araştımanın ürünü olması yanısıra, yazarının bir 'edib' oluşuyla kazandığı ayırıcı bir niteliğe sahiptir. Esere hakim olan üslup bir taraftan konusunun gerektirdiği yoğunluğu rahatça sürdürebilmektedir. Kitabın anlatım biçimiyle kazandığı bu edebi değer, Arapça ilk kaynakları esas almasıyla kazandığı ilmi değerle birleşince kendisini emsallerinden ayıran temel nitelik, iddialı bir tarzda ortaya çıkmaktadır. İngiliz asıllı müslüman yazar Martin Lings (Ebubekir Siraceddin) üç yılını verdiği bu değerli araştırmasıyla, 'siyer' bilimiyle uğraşan ciddi çevrelerin haklı takdirlerine mazhar olmuş ve eseri 'Siret Ödülü'ne layık görülmüştür. (Arka Kapak) 

BEN DÖRDÜNCÜSÜNDEN BAŞLADIM.BU KİTAPLA İLGİLİDAHA SONRA TEKRAR BİLGİLER VERECEĞİM İNŞALLAH.DAN BROWN KİTAPLARINA CEHENNEM İLE BAŞLAMIŞTIM. NİHAYET BU MEŞHUR KİTABI ALMA FIRSATIM DA OLDU. İZMİR HAVAALANI HATIRASI
BİR KİTAP VE KOLLEKSİYONUMA GİRECEK OLAN BİR AYRAÇ.
VE BUDA BU ARALAR HAŞIR NEŞİR OLDUĞUM  DERS KİTABIM.BU SENE  İLMİ ÇALIŞMALARA AĞIRLIK VERMEK İSTİYORUM.ASLINDA  HER SENE İSTİYORDUM DA KERMESLER ÇOK VAKTİMİ ALIYORDU.BU SENE ÖNCELİĞİ DERSLERİME VERDİM.
KERMES İŞLERİNİ BIRAKTIMMI?
TABİKİ HAYIR ONLARDA FUL  DEVAM EDİYOR. ANLAYACAĞINIZ ÇOK ÇALIŞMAM ÇOK OKUMAM  ÇOK ANLATMAM  LAZIM .ÇOOOOOK ÇOOOOOOK

BUDA EPEY UZUN BİR YAZI OLDU ARTIK KUSURUMA BAKMAYIN.YAZMADIĞIM  GÜNLERİN ACISINI ÇIKARTMIŞ OLDUM.
GÖRÜŞMEK ÜZERE SAĞLIK VE AFİYETLE KALIN

15 yorum:

 1. İzmir konusunda haklısın ablacım :) gezeceğin yerleri 5'i geçmez canımız sıkılıyor :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. SELDA'CIM BENDE ANKARA'DA ÖYLE OLUYORUM
   3GÜNDEN FAZLASI BENİ SIKIYOR
   HALBUKİ ASLEN ANKARA'LIYIM

   HAYIRLI AKŞAMLAR CANIM

   Sil
 2. Aynen katılıyorum ablam evimiz olduğu halde hiç bir çekiciliği yok gözümde desem yeridir..yine düşündüm biraz..yok..hiç bir çekiciliği yok :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. CANIM BENİM BENDE ANKARALIYIM HİÇ GÖZÜMDE YOK İNSAN İSTANBUL DA YAŞAYINCA KOLAY KOLAY HİÇ BİR YERİ BEĞENMİYOR HER HALDE.
   RABBİM BU GÜZEL DİYARDAN AYIRMASIN BENİ
   CANIM ALLAH'A EMANET OL

   Sil
 3. Martin Lings'in kitabının kapak tasarımına bayıldım.
  İzmir... Evet maalesef öyle. Şehir merkezinde pek bir şey yok. Alaçatı, Şirince vs. de çok uzak. Zaten İstanbul'la hiçbir yeri kıyaslamamak lazım, İstanbul orantısız güç kullanıyor :)
  Biz Karaköy'den Dolmabahçe'ye doğru yürürken bile kaç tane tarihi bina görmüştük, insan nereye bakacağını şaşırıyor. şehrin tamamı bir müze gibi. Geri döneceğimiz gün eşim demişti ki; "biraz dandik bir şeyler görelim de İzmir'e dönünce çok boşlukta kalmayalım".

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. MELİHA'CIM ASLINA BAKARSAN İZMİRLİLERİ KIRARMIYIM DİYE DÜŞÜNDÜM BU KELİMELERİ YAZARKEN AMA NE BİLEYİM ŞAŞIRDIM BELKİDE .
   İSTANBUL'UN EN SEVDİĞİM YANI 25 SENEDİR BURDAYIM HALA GÖRMEDİĞİM SOKAK ÇEŞME TARİHİ ESER CAMİ VS VS
   BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN BİR HAZİNE BUDA BENİ HEYECANLANDIRIYOR GALİBA.
   ANKARA LIYIM ANKARA HİÇ GÖZÜMDE YOK


   ORANTISIZ GÜÇ
   ÇOK DOĞRU SÖYLEMİŞSİN GERÇEKTEN DE ÖYLE
   HAYIRLI AKŞAMLAR CANIM

   Sil
 4. maşallah maşallah kitaplar geziler kursalar. formdasın ki. izmire niye gittin söleseneee. yani gittiğin yerleri sölemişsin ama neden gittin kii.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. FORMDAMIYIM DEĞİLMİYİM BİLMİYORUM
   KÖTÜ BİR GRİP GEÇİRİYORUM
   İZMİR'E NİYE Mİ GİTTİM
   ASLINA BAKARSAN SADECE ZİYARET İÇİN GİTMİŞTİM
   AMA ORADADA KERMES İŞLERİNE BULAŞTIM
   İLGİLENEN BAYANLARA BAZI TAVSİYELER VERDİM
   İZMİR BU KONUDA ÇOK GERİDE
   BELKİ YAKINDA TEKRAR GİDERİM
   HAYIRLI AKŞAMLAR

   Sil
 5. maaşallah yine süper hızdasınız.Allah yardımcınız olsun kolaylık versin.

  YanıtlaSil
 6. İzmir hasretiyle yanan biri İzmirli olarak yazılan yorumları okuyunca içim acıdı biraz... Keşke hayat koşulları isteyene istediği yerde yaşama fırsatı verseydi de o şehirde yaşayıp da bunun kıymetini bilemeyenler ile, uzakta olup özlemini çekenler arasında adil olsaydı... Belki de hikmet gören gözlerin ışığındadır...

  Selamlar

  YanıtlaSil
 7. oksuruge vikis iyi geliyor ayak altina surup yattinmi corapla sabaha hafifliyor cocuklarima hep yaparim

  YanıtlaSil
 8. Bir ara İzmir'e gitsek mi diye düşünmüştük. Daha doğrusu eşim düşünüyordu. Bana göre yol çok uzak.

  Öyleyse gitmeye gerek yok sanırım. :)


  Mahzun Prenses arkadaşımız bizim yazdığımız yorumlardan incinmesin. Biz İzmir'li değiliz çünkü. Memleket sevgisi insanın yaratılışında var. Ben de kendi memleketime yerleşmek istedim. Dışarıdan bakan için belki burada hiçbir şey yoktur. :)

  YanıtlaSil
 9. Ahh Seyyahım ne şahane atla git gezmeye, al oku, yaz paylaş, arkadaşları dolaş..dersi bile ihmal etmeden isteklerini teker teker yap, çok özendim sana.. Emekli olunca sana mı takılsam ki:))
  Çok sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 10. Seyyahım canımm keyifli okumalar .

  YanıtlaSil
 11. tamam şimdi bir İstanbul'la, Bursa'yla karşılaştırılamaz tabi de, yine de iyi davranın be İzmir'e. Emekliliğinizde kaçıp kaçıp geliyonuz ama di mi :p

  YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu