8 Kasım 2013 Cuma

NİHAYET BİTTİ


KAYIP SEMBOLDan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar'dan sonra Kayıp Sembol'de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde... Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası'nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington'a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binası'na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon'ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon'ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?(Tanıtım Bülteninden) 


SEYYAHIN DÜŞÜNCELERİNE GELİNCE;

BU YAZARIN OKUDUĞUM İKİNCİ KİTABI. BAZI YERLERDE ZAMAN ZAMAN ÇOK SIKILSAM DA (MASONLUK BİLGİLERİ DAHA ÖNCE HİÇ İLGİMİ ÇEKMEDİĞİNDEN OLABİLİR)GENEL OLARAK SÜRÜKLEYİCİ BİR KİTAP.
HELE SONUNA DOĞRU MERAKTAN GECE KALKIP OKUDUM,YİNEDE CEHENNEM DAHA KEYİFLİ GELMİŞTİ BANA
SONDAN BAŞLADIĞIM İÇİN ŞİMDİ DA VİNCİ NİN ŞİFRESİNİ OKUMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
AMA ÖNCE SIRADA OĞLUMUN  HEDİYE ALDIĞI AHMET ÜMİT'İN SON KİTABI VAR
ARTI 18 SINIRLAMASI YOK.HER KEZ OKUYABİLİR.BU BİLGİYİ ÖZEL SORAN ARKADAŞLARIM VAR
HEPİNİZE HAYIRLI HAFTA SONLARI DİLİYORUM

2 yorum:

  1. kitap okumak öyle zor geliyorki. ben kitap okurken dış etkenlerden çabuk etkileniyorum. hemen ilgim dağılıyo. eşimde tv yi pek sever. okuyamıyorum artık pek.

    YanıtlaSil
  2. Masonluk ilgimi çekiyor doğrusu :))
    O yüzden dersler bitince alıp okumalıyım bu kitabı.İyi akşamlar seyyahım..

    YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu