24 Kasım 2013 Pazar

BİR KİTAP DAHA EKSİLDİ LİSTEDEN

BEYOĞLU'NUN EN GÜZEL ABİSİ


Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

yılbaşı gecesi işlenen bir cinayet... Tarlabaşı'nın arka sokaklarında bulunan bir erkek cesedi. Öldürülmüş erkeklerin en yakışıklısı, belki de en kötüsü. Karanlık sırların ortaya çıkardığı utanç verici bir gerçek. Gururlarının kurbanı olmuş erkekler, onların hayatlarını yaşamak zorunda olan kadınlar. Bu cinayetler yatağında, bu kötülükler bahçesinde, bu insan eti satılan can pazarında masumiyetini korumaya çalışan bir adam. Bir zamanlar İstanbul'un en gözde yeri olan Beyoğlu'nun hazin hikâyesi. 

Karanlık... Soğuk havayla iyice ağırlaşan bir karanlık. Uzaklardan şarkılar geliyor kulağına, neşeli kadın çığlıkları, ayarını yitirmiş sarhoş naraları, biri küfrediyor belki ana avrat, belki ağlıyor biri hıçkıra hıçkıra, belki biri sessizce ölüyor bu gürültünün, bu hengâmenin ortasında. Umurunda değil. Hepsinden sıyrılmış, sadece öfke... 

Nereye gittiğini bilmeden yürüyor, nefret tarafından kuşatılmış olarak. Kıskançlık denen o canavar, çelikten pençesine almış yüreğini, habire sıkıyor. "Kadınlar," diyor bir ses zihninin derinliklerinden... "Kadınlar, onlarla oynayamazsın... Oynadığını zannedersin ama bir de bakmışsın, asıl oyuncak sen olmuşsun." Hayatına giren kadınların yüzleri beliriyor sokağın zemininde. Birer birer düşüyor görüntüleri ayaklarının dibine. Hepsinin boynu bükük, hepsinin gözlerinde keder. Hepsi üzgün... Aldırmıyor, bir su birikintisiymiş gibi basıp geçiyor üzerlerinden ama yeniden düşüyor görüntüler zemine. "Kadınlar," diyor o ses yine, "Kadınlardan asla kurtulamazsın, hayaletleri hayatın boyunca seni takip eder."


SEYYAH'IN DÜŞÜNCELERİNE GELİNCE;

YİNE TİPİK AKICI SON SAYFASINA KADAR KATİLİ BULAMADIĞINIZ EN SONUNDA  DA HİÇ TAHMİN ETMEDİĞİNİZ BİRİ ÇIKAN BİR ROMAN
AMA NEDENSE BE SEFER TAM KEYİF ALAMADIM.BİR YAZARIN BİR KAÇ KİTABINI OKUDUĞUNUZ ZAMAN BAZEN HEP ONUN EN İYİSİ İLE KARŞILAŞTIRIYORSUNUZ DİĞERLERİNİ DE. 
BENİM EN BEĞENDİĞİM KİTAP İSTANBUL HATIRASI OLMUŞTU.
+18 KESİNLİKLE HİÇ OLMADIĞI KADAR ARGO VAR,BUNU BAZI ANNELER ÖZELLİKLE SORDUĞU İÇİN BELİRTİYORUM.BAYA KÜFÜR DAĞARCIĞIM GELİŞTİ :(
BUNLAR TAMAMEN BENİM ŞAHSİ FİKİRLERİM.
HEPİNİZE HAYIRLI SABAHLAR

az kalsın unutuyordum


bu iki kitapdan birine sahip olmak istiyorsanız lütfen KİTAPLARIM VE BEN bloguna ugrayıp çekilişe katılın

3 yorum:

 1. ahmet ümit'i bir türlü sevemedim ben :( sadece bab-ı esrarını okudum, o kitabı da çok sevmemiştim

  YanıtlaSil
 2. Seyyahım canım benim ben kitap okumaya bile vakit bulamaz hale geldim. Siz dostların okuyup anlattıkları ile idare ediyorum çoğu zaman yine..
  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 3. bi tane okudum bu yazardan.
  argo ben de sevmiyom kitapta.
  konu fena değilmiş, güzel yanı bence beyoğlunda geçmesi.
  :)

  YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu