30 Ağustos 2013 Cuma

BENİMLE GÜZEL BİR SERGİ GEZMEYE VARMISINIZ.BOL RESİM GARANTİLİDİRTÜKENMİŞLİK SENDROMU YAŞADIĞIM ŞU GÜNLERDE GEZDİĞİM BU SERGİ BENİ BİR PARÇA KENDİME GETİRDİ.ÇOCUKLARI VIALAND A GÖTÜRDÜM ORADA ONLARI BEKLERKEN BU SERGİ DİKKATİMİ ÇEKTİ.İYİKİ ÇEKMİŞ BİRBİRİNDEN GÜZEL ESERLER VAR İÇİNDE.YALNIZ SANATÇILARIN İSİMLERİNİ KENARLARINA YAZAMADIĞIM İÇİN ŞİMDİDEN KUSURA BAKMASINLAR.ASLINDA ÇEKMİŞTİM RESMİNİ AMA HEPSİNİ BİRBİRİNE KARIŞTIRDIM.İSİMLERİ MERAK EDİYORSANIZ SERGİYE GİDİP KENDİNİZ BAKACAKSINIZ.

BANA GÖRE SERGİNİN EN KIYMETLİ 2 TABLOSU .KABEİ MUAZZAMANIN ÖRTÜSÜ


                           Melik Şah’ın veziri Nizâmül Mülk de Kâbe’ye Hind işi yeşil örtü örttürmüş.Yeşil hariç beyz ve mavi örtülerlede kaplanmış.Yeşil örtüyü ben ilk kez görüyorum ve çok heyecanlandım doğrusu.1224 den beri siyah örtü ile kaplanıyormuş yalnız bu dini bir zorunluluktan değil tamamen adet haline geldiği içinmiş.
8 yorum:

 1. eline sağlık cnm. ne güzel eserler varmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. GERÇEKTENDE HEPSİ BİRBİRİNDEN GÜZELDİ
   AMA NE YALAN SÖYLİYEYİM BENİ EN ÇOK KABENİN ÖRTÜSÜ HEYECANLANDIRDI
   HAYIRLI SABAHLAR SELMA CIM

   Sil
 2. bilmiyodum.
  iyi ki yazmışsın.
  not aldım.
  giderim.
  :)

  YanıtlaSil
 3. Valla hiç bir şeyden eksik kalmıyorsun bravo. :)) Gezme arası sergi, yarın bir bakarız Karadeniz sonraki gün Akdeniz. Seni takip etmek uzman işi oldu artık. :)) Şaka tabi gençken doya doya gez süpersin.

  YanıtlaSil
 4. kadrajınıza sağlık güzel görseller sunmuşsunuz bizlere..

  YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu