8 Temmuz 2013 Pazartesi

BİTEN YENİ KİTAP

Dostluk Ekmeği


Dostluk Ekmeği 

Bir damla gözyaşı ve umutla yoğrulmuş küçük bir hediye, kırılan kalbinizi iyileştirip tüm hayatınızı değiştirmeye yeter mi?

Kaderin ona oynadığı acımasız oyun karşısında Julia Evarts, yaşama sevincini kaybetmiştir. Çektiği tüm acıların ise tek bir sorumlusu vardır. Bir zamanlar en yakın arkadaşı olup da artık yüzünü bile görmek istemediği kız kardeşi...

Bir gün küçük kızı Gracie ile birlikte eve geldiklerinde, kapının önünde çiçek desenleriyle bezenmiş bir tabak ve yanında bir tarif bulurlar. Üzerine ise bir not iliştirilmiştir: "Umarım beğenirsiniz." Julia, bu beklenmedik hediyeden kurtulmak istese de kızını mutlu etmek adına tarifi denemeye karar verir.

Çok geçmeden kasabalarına yeni taşınmış olan iki kadınla tanışır. Eşini kaybetmiş olan Madeline Davis, hayata tek başına devam etmenin bir yolunu ararken, ünlü çellist Hannah Wang de Brisay ise kocasıyla boşanmak üzeredir. Teselliyi, adeta bir sığınak olarak gördükleri dostluklarında bulacak olan bu üç kadın, gün gelip de şu cümleyi söyleyebilecek midir? Her şeye rağmen hayat güzeldir. 

Bizi bize anlatan sıcacık, lezzetli bir hikâye... Kâh ağlatan kâh sinirlendiren kâh güldüren Dostluk Ekmeği, imkânsız gibi görünenleri gerçekleştirmenin, aslında bizim elimizde olduğunu muhteşem bir dille anlatıyor. 


"Okuyucuların bu iç ısıtan hikâye karşısında duygularına hâkim olabilmeleri imkânsız. 
Tabii, o muhteşem tarifi de unutmamak gerek..."
Publishers Weekly


SEYYAH'IN DÜŞÜNCELERİNE GELİNCE

BU TARZ KİTAPLARA BEN ATIŞTIRMALIK KİTAPLAR DİYORUM.AÇKEN BİR ÇIRPIDA OKUYORSUNUZ,O AN İÇİN AÇLIĞINIZ YATIŞIYOR,SONRA TEKRAR ACIKIYORSUNUZ.ÇOK FAZLAMI UZATTIM LAFI YANİ BİR AĞIR KİTAP,BİR TANE TASAVVUF YADA DİNİ,SONRA ARAYA ÇEREZLİK TABİR ETTİĞİM BU KİTAPLAR.BİR YADA İKİ GÜNDE BİTİP İNSANI RAHATLATIYOR.OKUNMASI KEYİFLİ,KÜTUPHANEDE DURUŞLARIDA KEYİFLİ.HEPİNİZE İYİ OKUMALAR

7 yorum:

 1. Kitap canavarım benim harikasın:)))Hayırlı ve bereketli Ramazanlar diliyor ve öpüyorum...


  YanıtlaSil
 2. Ben de listeme almıştım bu kitabı. Arkadya Yayınları'nın son dönemde çıkardığı pastel renkli kapaklara bayıldım. Teşekkürler paylaşım için, hayırlı ramazanlar:)

  YanıtlaSil
 3. Aynen dediğin gibi ablacım, kütüphane de duruşları bile keyifli :)

  YanıtlaSil
 4. Derya ablama katılıyorum,tam bir kitap canavarısın :)
  Ben de çok istiyorum ama, bu yaz ezber yapmam ve yeterliliğe çalışmam lazım,okul başlayınca bunlara vaktim olmayacak çünkü.
  İnşAllah okul hayırlısıyla biter de ben de böyle güzel kitapları çerez niyetine alıp okuyabilirim.
  Hayırlı Ramazanlar ablacım.
  Dualarında unutma..

  YanıtlaSil
 5. maşallah iyi gidiyon.

  dün yazdığın iki kitabı ben de listeye almıştım zaten.
  kapakları bile dinlendirici.
  :)

  YanıtlaSil
 6. Vallahi maşallah allah nazarlardan saklasın Seyyahım , hızına yetişilmiyor:))))))

  Hayırlı ve bereketli ramazanlar diliyorum,sevgilerimle

  YanıtlaSil
 7. Canımm Hayırlı ramazanlar. Öpüyorum.

  YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu