12 Temmuz 2013 Cuma

BİTEN YENİ KİTAP


Siz kendi gölgenizin esiri olmuşken, başkasının hayatını nasıl aydınlatabilirsiniz?

Bir zamanlar tek derdinin fazla kiloları olduğunu düşünen Bernadette Murphy, hayatın, yediği çikolata kadar tatlı olmadığını acı bir şekilde anlamıştır. Babasının ani kaybıyla kendini adeta bir boşlukta bulurken, kocasının onu terk edişiyle içten içe savaşmaktadır. En yakın arkadaşının bir bebek beklediği gerçeği ise onu adeta karanlığa sürüklemektedir.

Aslında acıya ve kalp ağrısına hiç de yabancı olmayan Bernadette, babasının ona bıraktığı şifreli cümlelerden oluşan bir defterle kendine bir yol bulmaya çalışacaktır. Çözmeye çalıştığı her şifreli cümle, yeni bir umut kapısıdır onun için. Ya bu umut kapısını aralarken gökkuşağının peşinden gidecektir ya da kendi gölgesine hapsolacaktır...

Gökkuşağını Yakalamak, kabullenişi ve hayat sağanağında nasıl ilerleyeceğimizi trajikomik bir dille anlatan etkileyici bir roman... 

"Kabullenişin ne demek olduğunu en iyi şekilde anlatan bu roman, kendi gökkuşağımızı bulmanın tek yolu olan hayat sağanağında nasıl yol almamız gerektiğini gösteriyor."
-A Novel Review-

"Ender kitaplar daha ilk sayfadan okuyucusunun başını döndürür. Gökkuşağını Yakalamak, işte onlardan biri."
-Novel Escapes-
(Tanıtım Bülteninden

SEYYAHIN DÜŞÜNCELERİNE GELİNCE

NEDENSE BU KİTAP BENİ ÇOK ETLKİLEDİ.BENİM GİBİ BABASINA DÜŞKÜN OLAN BERNADETTE NİN BABASINI KAYBETTİKDEN SONRAKİ DUYGULAR BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI.MALUM KIZLAR HER ZAMAN BABALARINA ÇOK DÜŞKÜN OLURLAR.ZAMAN ZAMAN GÖZLERİMİN YAŞARMASINA ENGEL OLAMADIM.
BEN KEYİFLE OKUDUM.YİNE ARA SICAK KIVAMINDA BİR KİTAP.
HEPİNİZE HAYIRLI GECELER

5 yorum:

 1. Listeye alınmıştır :)

  YanıtlaSil
 2. Tanıtımını yaptığınız kitap benim de ilgimi çekti. İnşallah fırsat bulurum da okurum...:)) O kadar çok dolu ki zaman yetişmiyor. Baba konusunda çok haklısınız. Kız çocukları babalarına aşıktır. Ben de rahmetli babama çok düşkündüm. (Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun, ahirete göç eden tüm babalara Allah rahmet etsin inş.)
  Sengül hanım, emeğinize sağlık.
  Sevgilerimle,

  YanıtlaSil
 3. bazen bir kitabın kapağı bile onu almama yetmiştir !!
  :)))
  unutmasam da bunu da eklesem kitaplığıma !

  hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum
  çok sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. Güzel bir kitaba benziyor.Tanıtım için teşekkürler.Bir ara okurum :)

  YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu