4 Temmuz 2013 Perşembe

BİTEN YENİ KİTAPCehennem 

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Yaşadığı korkunç baş ağrısına eşlik eden tek şey; sürekli kâbuslarında gördüğü kan kırmızısı bir nehrin karşısından kendisine seslenen gümüş saçlı güzel bir kadın ve toprağa baş aşağı gömülü can çekişen bedenlerdir. Langdon gördüğü kâbusları anlamlandırmaya çalışırken kadın bir suikastçı tarafından takip edildiğini, kendine tedavi uygulayan doktorlardan biri gözlerinin önünde vurulunca anlar. Hastanede görevli diğer doktorlardan biri olan Sienna Brooks’un o ölüm kalım anında yardım etmesiyle hayatta kalır. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır... 

.. Diz çök kutsal bilgeliğin yaldızlı mouseion’unda ve kulağını yere daya, dinle suyun şırıltısını. 

Batık sarayın derinliklerine in, orada, karanlığın içinde bekler khtonik canavar kan kırmızısı sularına gömülmüştür lagünün ki yansıtmaz yıldızları... 

... Dan Brown, dünyanın birçok ülkesinde çok satanlar listesine giren; Kayıp Sembol, Melekler ve Şeytanlar, İhanet Noktası ve Dijital Kale gibi kitaplarının yanı sıra tüm zamanların en çok okunan romanlarından biri olan Da Vinci Şifresi’nin yazarıdır. New England’da eşi ile birlikte yaşamaktadır.


SEYYAHIN DÜŞÜNCELERİNE GELİNCE
MALUM OĞLUMUN İSRARI ÜZERİNE OKUDUĞUM İLK DAN BROWN KİTABI.ÇOK ÇOK SÜRÜKLEYİCİ.SONUNA KADAR HİÇ BİR ŞEKİLDE KİTABIN HIZI DÜŞMÜYOR.ELİNİZDEN BIRAKAMIYORSUNUZ.
ÇOK KEYİFLE OKUDUM.AYRICA BU KİTABI 150 SAYFALIK BÖLÜMÜ İSTANBULDA GEÇİYOR.
KİTABIN YAYINLANMASINDAN SONRA YEREBATAN SARNICINDA ZİYARETÇİ SAYISINDA BÜYÜK PATLAMA OLMUŞ
BENDEN BU KADAR.HEPİNİZE HAYIRLI GECELER

7 yorum:

 1. Ben okumadım ama kızım Dan Brown cehennem de dahil tüm serisini okumuştu. Kitap ben de var. Öyle güzel anlatmışsınız ki, ilk fırsatta okuyacağım.
  Gönlünüzce güzel bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. CANIM ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
   GÜZEL YORUMUN İÇİN
   HAYIRLI AKŞAMLAR

   Sil
 2. Günaydın, mutlu hafta sonları. Merak ettim şimdi ben bu kitabı. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. MERAK İYİDİR
   KISA ZAMANDA OKURSUN O ZAMAN
   HAYIRLI AKŞAMLAR CANIM

   Sil
 3. bak işte benden önce okuduun.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. HAYRET
   İLK DEFA Bİ KİTABI SENDEN ÖNCEMİ OKUDUM
   İLERLEME VAR BENDE DEMEKKİ
   HAYIRLI AKŞAMLAR

   Sil
 4. Dan Brown'un diğer kitapları da aynı sürükleyilikte tavsiye ederim :) Ben bu kitabını okumadım ama tahmin edebiliyordum nasıl olacağını yorumlarınız için teşekkürler :)

  YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu