14 Haziran 2013 Cuma

HAFTANIN ESMASI                           HAYIRLI CUMALAR


Vehhab : Karşılıksız veren

Kullarına hiçbir karşılık gözetmeksizin tekrar tekrar ve çok çok bağışlarda bulunan.

Sonu gelmeyen bağışların sahibi.

Yaratılıpda varlık alanına çıkışından itibaren insan sürekli nimetlendirilmiş, daima lütuf ve ikramlara mazhar olmuştur. İşte bütün bunlar tesadüfen olmuyor; şuursuz ve rastgele yürüyen bir yapının sonucu ortaya çıkmış bulunmmuyor. Ziyadesiyle bağışta bulunan çok cömert bir Vehhab'ın lütfunu gösteriyor. Ve insanı, kendisine yapılan ikramlara bakarak onun sahibini anlamaya çağırıyor.


Büyük zatlar, bir kimse dua ettiği zaman 7 kere "Yâ Vehhâb" dese o kimsenin duasını Allah teala kabul eder, demişlerdir. Bir şey isteyen, düşman elinde bağlı kalan, rızkında darlık olan, ticaretinde ve kazancında çokluk ve kârlıllık olmayan veya seyrü sülûkünde her hangi bir fethi olmayan kimse üç gece veya yedi gece boyunca gece yarısı abdest alıp ve iki rekat namaz kılıp başını açarak ellerini havaya kaldırarak Yâ Vehhâb" dedikten sonra ihtiyacını Cenab-ı Hakk'a arzetse Allahü teala onun ihtiyacını karşılar, sıkıntısını giderir. (1)

Ebced değeri ve zikir saati:
EL-VEHHAB:isminin zikri(14) adettir.Zkir saati Zühre,Günü Cuma günüdür.
Özellikleri ve bazı faydaları:

Bir kimse her beş vakit namazın farzından sonra yerinden kalkmadan 14 kere bu ismin zikrine devam ederse,yaşadığı sürece yokluk ve geçim sıkıntısı çekmez.Allah o kimseye bu ismin zikri hürmetine bol dünyalık verir.
Aynı şekilde veya mümkünse secdede zikretmeye devam ederek Allah’tan ilim,hikmet ve hidayet dilerse,dileği yerine gelir.Yüce Allah’ın ihsan,ikram ve lutfuna  mazhar olur.

EL-VEHHAB isminin vekfini bir kağıt üzerine yapıp üzerinde taşıyan kimsenin kısmeti geniş ve rızkı bol olur.Üzernde vekfi olduğu halde sabah namazından sonra 186 defa zikre devam etmek gerekir.
Kuşluk vakti kılınan DUHA namzından sonra secdeye gidip zikrine devam eden kimse dünyalık olarak istediği mal ve menfaate sahip olur.

6 yorum:

 1. Canım Seyyahımmm hayırlı cumalar bir tanem .Güzel paylaşımın için binlerce teşekkürler ediyorum.Sevgi ile kal can.

  YanıtlaSil
 2. piki. tişkürler. bişiler öğrendim esma sultandan yine.
  :)
  düğün sezonun da hayırlı olsun ayrıca.
  :)

  YanıtlaSil
 3. bak, blogumda, son yazımda (havada aşk var), blogumda senin yorumlarını özleyen bir arkadaşımız var. elsa, o da pek şekerdir.
  :)

  YanıtlaSil
 4. Senin iyi niyetini bildiğim için din yazılarını okuyorum, hoşuma da gidiyor. İşte olay budur bence dinde zorlama olmaz. Yıllar boyu din hocalarımızın tehditi, tehdit çünkü bütün derslerin 10 olsa din dersin kırıksa sınıfta kalıyorsun, baştakilerin zorlamaları yüzünden bu konuya mesafeliyimdir. Ama senin gibi mantıklı fikir üretenler olsun, gezideki her kesime din de dahil olumlu yaklaşım beni bu yaştan sonra dine karşı yakınlaştırdı. Emin ol binlerce genç de aynı düşüncelerle saygı duymaya hatta dinin şartlarını yerine getirmeye başladı. Bunun kötü bir yanı var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. SİZE TÜM KALBİMLE KATILIYORUM
   KESİNLİKLE ZORLAMA OLMAZ
   ZORLA OLUNCA TADI KAÇAR ZATEN
   BEN KENDİ OĞLUMDAN B İLİYORUM
   BABASI BİRAZ İLERİ GİTSE CANI SIKILIYOR
   BİZE DÜŞEN İYİ GÜZELİ GÖSTERMEK
   GERİSİNİ KENDİ VİCDANINA BIRAKMAK

   HAYIRLI AKŞAMLAR
   ARAYI ÇOK AÇMAYIN

   Sil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu