28 Mayıs 2013 Salı

HAFTANIN ESMA-ÜL HÜSNASI


1kahhar 2810EL-KAHHAR;Mutlak galip ve her an kahretmeye muktedir oaln,her şeye galip gelen,gücünün üstünde güç olmayan ve bütün düşmanlarını kahreden.Düşmanlarını ezmekte,mazlumları korumakta ve masumları ezip haklarını gasp edenlerden geri alma konusunda  Alaah’tan başka daha güçlü ve daha çabuk kimse yoktur.Kendisine yükselen sesleri işitir.Sahiplerinin kim olduğunu en ince ayrıtılarına kadar bilir.Masumları ve mazlumları korur, ezdirmez.
Ebced değeri ve zikir saati:
EL-KAHHAR isminin zikri(306); Zikir saati Merih; Günü salıdır.
Özellikleri ve bazı faydaları:
gece yarısı ve güneş doğarken zikredenler düşmanlarına galip gelirler.Ve düşmanın zulmünden kurtulur.Mazlumlar,üzerlerindeki zulmün kaldırılması için bu isme sığınıp zikrinebaşvururlar.
Bu ismin okunmasında esmanın artırılarak okunması,tesirin güçlenmesine vesile olur.Verilen adetten az okunmaması ise esastır.Bu ismin etkisini görmek için,o ismin kalpte sıcaklıgının duyulması şarttır.
EL-KAHHAR ismi iki tarafı da keskin bir kılıç gibidir.Bu nedenle haksız yere okuyan kimse kendisini mahveder.Yapılan beddua hadislerde anlatıldığı gibi,gökyüzüne çıkar ve hedefini arar.şayet bulamazsa sahibine geri döner.

kahhar

Bu nedenle önce okunacak kimsenin önce ıslahı için dua edilir.Eğer ıslahı mümkün değilse Allah’a havale etmek en doğrusudur.kahrını istemek yapılacak en son iştir.
Bir pehlivan okumayı alışkanlık haline getirirse,rakiplerin sırtını yere getiremez.Avukat okursa haklı olduğu bütün davalarda kısa yoldan kazanır.faydalı ve büyük işler yapan biri işlerinde başarılı olur.Zayıf okursa güçlenir.Eşinden kabalık görüp fiziksel müdahaleye uğrayan bir kadın okusa eşi artık kendine kötü muamele edemez.
Bu ismin zikrine devam eden,helal olmayan yollarda koşan haram işlerle uğraşan ve şehvetine mağlup olan bir kimse ise ,şehveti söner,nefsani duyguları baskılardan kurtulur,harama ait aşırı duyguları ortadan kalkar.
Kaynak:Dr.Arif Arslan(Allah’ın isimlerinin sırları)

HAYIRLI GECELER

4 yorum:

 1. Allah sizden razı olsun bu güzel bilgileri paylaştığınız için

  YanıtlaSil
 2. Allahcc hepimizi doğru yoldan ayırmasın inşallah . Sağol Seyyahım paylaşımın için..fetih gününü de kutlarım ayrıca. Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 3. Ablam inşallah cumartesi günü eğer arabayı alabilirsem gelmeyi isterim.
  Bu vesileyle seni de görmüş olurum:))
  ama ben tel. değiştirince numaralar kayboldu yazabilir misin numaranı yeniden.

  Allah'a emanet ol ablam

  YanıtlaSil
 4. ufff ilk defa duydum.
  ama çok dikkat etmeli demek ki ama sölerken.
  :)

  YanıtlaSil

Blog'umda en çok görmek istediğiniz konu